Rolex, Watches and Wonders fuarında 2024 ürünlerini tanıttı

Rolex, İsviçre’de her yıl düzenlenen Saatler ve Harikalar sergisinde 2024 yılına yönelik yeni ürünlerini tanıttı.

Yeni model serisi açıklanmasa da Cenevre merkezli saat üreticisi, bu yılın denenmiş ve onaylanmış favori modellerinde “malzeme, renk ve doku uyumu” için çabaladığını söyledi.

Marka, metal yüzeylerin karıştırılmasından elmas ve sedef gibi zıt malzemelerin karışımına kadar, son yıllara göre nispeten sade bir yaklaşım benimsiyor.

Merakla beklenen duyurunun ardından Bob’s Watches CEO’su Paul Altieri ile her model hakkında konuştu.

GRİ VE SİYAH ÇERÇEVELİ GMT-MASTER II

GMT’nin klasik kırmızı ve mavi “Pepsi” renk kombinasyonu kanıtlanmış bir kazanan olsa da, bu yılki gri ve siyah çerçeve, modele daha zarif bir seçenek getirirken, orijinal modelin ayırt edici özelliği olan gündüz ve gece saatlerinin bölünmesini de temsil ediyor.

Altieri, BI’ya, gri ve siyah çerçevenin tanıtılmasından önce saat camiasında Pepsi renk grubunun yerini siyah ve kırmızı “Coke” varyasyonunun alacağına dair söylentilerin dolaştığını söyledi.

KLASİK DAY-DATE MODELİNİN YENİ VARYASYONLARI

Day-Date, pek çok açıdan Rolex’in benzersiz yüz ve metal kombinasyonları için oyun alanıdır ve bu yıl modelin iki boyutu (36 mm ve 40 mm) her birinde iki yeni model yer alıyor.

Daha büyük versiyon artık Rolex’in özel Everose altından ve barut rengi ombré veya beyaz altından ve sedef kadranla geliyor.

GEÇEN YILIN TAMAMEN YENİ 1908’İ İÇİN BİR TEKRAR

Rolex, kurucusu Hans Wilsdorf’un şirkete isim verdiği yıla saygı duruşunda bulunmak amacıyla geçen yıl Perpetual 1908’i tanıttı. Geçen yılın muhafazakâr kahverengi ve siyah seçeneklerinden farklı olarak 1908 artık platin kasaya ve titizlikle kazınmış buz mavisi kadrana sahip.

Altieri, yeni ayrıntıların koleksiyonu “ayrıcalıklılığın bir sonraki düzeyine” taşıdığını ve Rolex’in bugün kataloğunda nadir bulunan klasik zarafeti getirdiğini söyledi.

DAYTONA’YA ONLARCA ELMAS

İkonik Daytona, üç düzine parlak kesim pırlantadan oluşan bir çerçevenin önünde yer alan iki yeni sedef renk kombinasyonuna sahip. Biri koyu renkli tezgahlı açık renkli yüz, diğeri açık renkli tezgahlı koyu renkli yüz.

Altieri, gösterişli saatin “uzun bir ultra lüks Daytona saatleri geleneğini” taşıdığını söyledi.

SKY-DWELLER İÇİN YENİ VE ŞIK BİR BİLEKLİK

Bu yılın Sky-Dweller için büyük haberi saatin kendisinden ziyade Rolex’in Jubilee bileziğinin yeni versiyonuyla ilgili. Cilalı iç bağlantıları çevreleyen saten finisajlı dış bağlantılara sahip bilezik, yıllar boyunca rahat ve esnek kalmasına yardımcı olacak seramik eklentilere de sahip.

DEEPSEA ALTIN MADALYA KAZANDI

Rolex’in en üstün dalış saati Deepsea, 12.800 feet derinliğe sahiptir ; bu, daha yaygın olan Submariner’ın 300 metrelik derecesinden çok daha derindir.

2024 yılı için saat, parlak mavi seramik çerçeveyle kontrast oluşturan 18 ayar altın rengiyle sunuluyor. Kasanın arka kısmında ve özel basınç valfinde titanyum kullanılmış olup, ayırt edici bir gri vurgu sunmaktadır.

Altieri, BI’ya yeni Deepsea’nin bu lansmandaki “kolayca en dikkate değer” saat olduğunu söyledi. Özellikle çerçevenin onu Rolex’in “en lüks dalış saati” yaptığını ekledi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x