Slack, Ücretli Kullanıcıları İçin Yapay Zeka Araçları Sunuyor

Slack, bu yılın başlarında seçili kullanıcıları ile test ettiği yapay zeka araçlarını artık tüm ücretli kullanıcılarına sunmuş durumda. Yapay zeka, kullanıcılara klavyeden veya akıllı telefondan uzaktayken kaçırdıkları şeylerin önemli anlarını sunmak, önemli iş konularını ve ofisteki şakaları takip etmek için otomatik olarak kanal özetleri oluşturuyor. Slack özetleri oluşturan algoritmanın kanalda tartışılan çeşitli konulardan içerik çekebilecek kadar akıllı olduğunu söylüyor.

Bir veya birkaç kişi arasındaki daha küçük konuşmalardan oluşan başlıklar için de benzer bir yetenek mevcut. Araç, bu başlıklardan herhangi birini kısa bir paragrafta özetleyebilme kapasitesine sahip. Müşteriler ayrıca herhangi bir kanal veya konu başlığı için her sabah sunulan günlük özeti de seçebilecek. Artık konuşma ile arama özelliği de sunuluyor. Bu özellik kullanıcıların doğal dili kullanarak soru sormasına olanak tanıyor.

Slack AI şu an için sadece İngilizce, Japonca ve İspanyolca dil desteği sunuyor. Slack, yakında en çok kullanılan üçüncü taraf uygulamalarından bazılarını da yapay zeka ekosistemine entegre edeceğini söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x